ingilizce ve ingilizce
ingilizce kelime öğrenme
ingilizce oyunlar
ingilizce gazeteler
ingilizce makaleler
ingilizce atasözleri
ingilizce sözlükler
ingilizce deyimler
ingilizce siteler
ingilizce şarkı sözleri
ingilizce fıkralar
ingilizce düzensiz fiiller

ingilizce sınavlar
KPDS (ingilizce)
YDS (ingilizce)
ÜDS (ingilizce)
TOEFL (ingilizce)
GRE (ingilizce)
SAT (ingilizce)

TOEFL bilgileri

TOEFL (Test Of English As a Foreign Language) ana dili İngilizce olmayanların Amerikan İngilizce'si bilgisini ölçmek amacı ile Amerika'nın New Jersey eyaletinde bulunan ETS (Educational Testing Service) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır.

TOEFL dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4300 kolej ve üniversite tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır. Ayrıca, dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirket iş başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir puanı İngilizce Yeterlilik belgesi olarak kabul eder.

TOEFL'a, İngilizce eğitim veren bir üniversite, kolej veya enstitütüde eğitim yapmak isteyenler girmelidir. Ayrıca, İngilizce dil bilgisini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamak isteyenler de bu sınava girebilir.

TOEFL'ın yıl boyunca düzenlenmekte olan bir sınav olması nedeni ile istenen herhangi bir günde sınava girilebilir. Sınav 4 modülden oluşmaktadır:

1. Dinlediğini anlama becerisi (Listening Comprehension Skills)

2. Okuduğunu anlama becerisi (Reading Comprehension Skills)

3. Konuşma becerisi (Speaking Skills)

4. Kompozisyon yazabilme becerisi (Written English Skills)TOEFL hakkında daha detaylı bilgi için resmi sitesi olan www.TOEFL.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

SinavTurkiye.com adlı sitede hem geçmiş yıllarda çıkmış soruları hem de diğer ulusal çapta düzenlenen sınavların sorularını bulabilirsiniz. Siteyi kullanarak sınavlarınızı online yapabilir, istatistik bilgileriniz ile gelişiminizi takip edebilirsiniz. Denemenizi öneririz.

Sınav için yeterli kelime birikiminiz var mı?

Gireceğiniz bu sınavda ingilizce kelime bilgisinin çok büyük önem taşıdığını biliyorsunuz. Peki yeterince kelime biliyor musunuz? WordTest.com adlı internet sitesinde sunulan bilimsel onaylı yöntem ile günde sadece yarım saat çalışarak ayda 800 ingilizce kelimeyi hızlı, kalıcı ve eğlenerek öğrenebilirsiniz. Ücretsiz deneme şansı veren bu siteyi siz de deneyin.

 

www.ingilizcesoru.com